
19 февруари – денят, в който България притихва пред величието на саможертвата на Апостола. Физкултурният салон в Първо ОУ "Свети княз Борис Първи" и тази година се превърна в място за изява на сила и смелост, за традиционна надпревара по "лъвски скок".
Апостола "оживя" като символ на физическа сила и борбен дух. Деца с "лъвски сърца" с изключителен ентусиазъм и желание да покажат, че носят родолюбието в себе си, се включиха в състезанието по дълъг скок в деня за почит към Апостола на българската свобода Васил Левски. Победителите бяха отличени с грамоти, връчени от директора на училището г- н Христо Тодоров, както следва: в група първи - втори клас, момичета: Преслава Костадинова от 1 б клас - първо място, Николета Александрова от 2 в клас - второ място, Тея Бостанджиева, 1 б клас, трето място.
При трети и четвърти клас, момичета: първо място - Лина Христова, 4 б клас, второ място - Лора Митева, 3 б клас, трето място - Дилиана Димова, 4 б клас.
При момчетата от 3 и 4 клас класирането е: на първо място - Мартин Иванов, от 4 б клас, на второ място - Иван Борисов от 3 б клас, на трето място - Спартак Добрев, 3 б клас.
В трета група - 5, 6 и 7 клас победители са: Валентин Дянков от 7 а клас - първо място, Метин Йозтюрк, 6 а клас - второ място, Момчил Маджаров, 7 а клас - трето място.
При момичетата класирането е: на първо място - Самира Младенова от 6 а клас, на второ място - Ивайла Драгиева от 6 а клас, на трето място е Даниела Христова от 6 б клас.
Делото на Левски ни напомня, че свободата не е даденост, а всекидневен избор, учи ни да сме честни пред себе си и пред олтара на Отечеството.
„Времето е в нас и ние сме във времето; то нас обръща и ние него обръщаме.“ – ще съхраним думите на Апостола като личен завет към всеки един от нас!
Поклон пред вечното дело на Васил Левски!