Свободата не е даром.
С вдъхновение, признателност и чувство за национална гордост на 20 април Първо ОУ „Свети княз Борис Първи“ отбеляза 150 години от Априлското въстание. 


Тематичен час на класа "По стъпките на Априлци" проведохме във всички класове. Масовият крос, с участието на всички ученици от първи до седми клас, беше с надслов "150 години Априлско въстание". Излъчени бяха победители от випуските, които получиха грамоти за заето първо място! Идеята е да си спомним за събитията и да ги преживеем. Пътят към българската свобода е осеян с подвизи и героизъм. 20-ти април е ден за гордост от миналото и за родолюбие!